umów się na wizytę 41 366 38 60 lub przyjdź do nas ul. hoża 19, kielce

inconti

Zapraszamy do przychodni na ulicy Hożej 19.Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń teraz! 41 366 38 60

Godziny przyjęć

pon.-pt.: 10:00 - 19.00
sobota : 10:00 - 13.00

IncontiLase – laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu –to wstydliwy problem dotykający wiele kobiet, charakteryzujący się  mimowolną utratą moczu podczas śmiechu, kaszlu, kichania, ćwiczeń fizycznych, mogący nasilać się wraz z wiekiem oraz ograniczający prawidłową aktywność fizyczną , życie towarzyskie i satysfakcję seksualną.

Czynnikami predysponującymi do pojawienia się nietrzymania moczu są przebyte porody, otyłość, stres, ciężka praca fizyczna, wyczynowe uprawianie sportów, menopauza.   Zastosowanie terapii laserem może całkowicie wyleczyć lub zminimalizować niekontrolowaną utratę moczu w łagodnym lub umiarkowanym stopniu nasilenia. Zabieg Incontilase pomaga wrócić do pełnej aktywności i radości w życiu codziennym bez obaw o mimowolną utratę moczu.

Co to jest Incontilase?

Incontilase jest nowoczesną, minimalnie inwazyjną,  laserową terapią  wczesnych etapów wysiłkowego nietrzymania moczu (SUI), polegającą na obkurczaniu, wzmocnieniu  i ujędrnieniu ścian pochwy i tkanek podtrzymujących  cewkę moczową, dzięki pobudzeniu procesu przebudowy i produkcji nowych włókien kolagenowych, co skutkuje przywróceniem prawidłowego podparcia cewki moczowej i prawidłowych warunków anatomicznych.

Przygotowanie i przebieg zabiegu  Fotona Incontilase

Przed zabiegiem  wskazana jest konsultacja lekarza ginekologa wykonującego zabieg. Ustalany jest plan leczenia i ocena ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Do zabiegu niezbędny jest aktualny wynik badania cytologicznego nie starszy niż rok. Pacjentka nie może być w trakcie miesiączki.

Zabieg Fotona Incontilase a leczenie operacyjne

Zabieg Incontilase jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.  Niewielka ilość przeciwskazań do zabiegu laserowego sprawia że jest możliwy do wykonania u prawie wszystkich pacjentek z łagodnym i umiarkowanym nietrzymaniem moczu. W przypadku zabiegu laserowego nie ma ryzyka powikłań, częstszych w przypadku operacji. Zabieg operacyjny wymaga kilkudniowego pobytu w szpitalu natomiast zabieg laserowy zapewnia natychmiastowy powrót do życia codziennego. Obkurczanie tkanek laserem zapewnia również dużo szybsze gojenie tkanek niż operacja i bardzo szybki proces zdrowienia.

Skuteczność zabiegu

W większości przypadków wystarczy pojedynczy zabieg Intimalase by uzyskać efekt terapeutyczny, który pojawia się po około 30 dniach. Przywrócenie funkcji trzymania moczu może utrzymywać się wiele lat lub do kolejnego porodu siłami natury . Skuteczność i trwałość zabiegu zależy od  wieku, stopnia nasilenia nietrzymania moczu, chorób towarzyszących. Aby efekty leczenia trwały dłużej można wspomóc terapią farmakologiczną i zabiegami fizykoterapeutycznymi. W razie nie pełnej satysfakcji zabieg można powtórzyć po 2 miesiącach.

Minimalnie inwazyjne niechirurgiczne leczenie IncontiLaseTM oferuje skuteczne leczenie SUI, a także jest powiązane z wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz krótkim okresem rekonwalescencji.

W razie pytań lub wątpliwości umów się na darmową konsultację z naszymi specjalistami.

 

 

 

ZOBACZ CENNIK USŁUG

 

 

powrót do ginekologia estetyczna

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Dentysta Kielce | Implantolog Kielce | Ortodonta Kielce | Chirurg dentysta Kielce