umów się na wizytę 41 366 38 60 lub przyjdź do nas ul. hoża 19, kielce

chrapanie2

Zapraszamy do przychodni na ulicy Hożej 19.Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń teraz! 41 366 38 60

Godziny przyjęć

pon.-pt.: 10:00 - 19.00
sobota : 10:00 - 13.00

med-est leczenie-chrapania

Nieinwazyjne leczenie chrapania NightLase TM

 

Nieleczone chrapanie może stopniowo przekształcić się w przewlekły i niebezpieczny proces chorobowy prowadzący niejednokrotnie do występowania bezdechów sennych, a w ciągu dnia do przewlekłego uczucia niewyspania, zaburzeń koncentracji, rozwoju chorób układu krążenia, osłabienia libido i depresji.
Szczególnie łatwo narażone są na ten scenariusz osoby z przerośniętym języczkiem, wydłużonym podniebieniem miękkim oraz powiększonymi migdałkami podniebiennymi. Posiadanie drobnej żuchwy, a także zapasu tkanki tłuszczowej odłożonego na podbródku również sprzyja występowaniu chrapania.
Wszystkie przyczyny upośledzonej drożności nosa, takie jak skrzywienie przegrody nosa, zapalenia zatok przynosowych, alergiczne nieżyty nosa czy przerost małżowin nosowych lub migdałka gardłowego, są także ważnymi przyczynami chrapania. Niedrożność nosa powoduje bowiem nieprawidłowe oddychanie przez usta i wyzwala ruch drgający podniebienia i języczka.

Do tej pory nie wynaleziono preparatów farmakologicznych, które likwidują tę dolegliwość. Współczesna medycyna dąży do tego aby móc zaoferować pacjentom jak najmniej inwazyjne rozwiązania nie wyłączając ich z codziennych aktywności.

Stosowana przez nas metoda NightLase to szybka i bezinwazyjna metoda podnosząca jakość snu pacjenta. Zabieg NightLase, dzięki zastosowaniu promieniowania lasera o delikatnym, powierzchownym działaniu, efektywnie zmniejsza występowanie bezdechów śródsennych oraz redukuje chrapanie. Ponad 80% pacjentów deklaruje usatysfakcjonowanie w przeprowadzonego zabiegu. U wszystkich pacjentów poddanych terapii stwierdzono poprawę już po pierwszym zabiegu.  W przypadku stwierdzenia nawrotów chrapania należy przeprowadzić kolejną sesję zabiegową.
Zabieg trwa 20 minut, nie wymaga żadnego znieczulenia. W czasie zabiegów NightLase światło lasera podgrzewa tkankę, powodując kontrakcję kolagenu, a co za tym idzie usztywnienie tkanki. To z kolei ma wpływ na złagodzenie wibracji miękkich części podniebienia wraz z języczkiem oraz zmniejszenie występowania bezdechów.
Pełna procedura zabiegowa składa się z trzech odrębnych zabiegów wykonywanych w czasie 6 tygodni. Rezultat zabiegów utrzymuje się przez okres do jednego roku.

Zalety metody LightLase:

  • bezinwazyjna
  • bezpieczna
  • szybka („procedura lunchowa”)
  • praktycznie bezbolesna 
  • nie wymagająca znieczulenia 
  • efektywna 
  • z minimalną liczbą przeciwwskazań


powrót do leczenie laserowe

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Dentysta Kielce | Implantolog Kielce | Ortodonta Kielce | Chirurg dentysta Kielce