umów się na wizytę 41 366 38 60 lub przyjdź do nas ul. hoża 19, kielce

6n

Zapraszamy do przychodni na ulicy Hożej 19.Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń teraz! 41 366 38 60

Godziny przyjęć

pon.-pt.: 10:00 - 19.00
sobota : 10:00 - 13.00

Najnowocześniejsza i najbardziej wszechstronna platforma laserowa stosowana w stomatologii i medycynie estetycznej już u nas.

 

Laser LightWalker AT Expert Plus to pierwsze urządzenie zawierające w sobie dwa lasery: Er: YAG (jagowo-erbowy o dł.fali  2940 nm) oraz Nd: YAG (neodymowo-jagowy o dł. fali 1064 nm) i to o bardzo dużej mocy 20 W (wcześniej oferowane lasery miały moc max. 5-8W).

Zastosowanie Lasera LightWalker w stomatologii zachowawczej sprawia, że zabiegi są bezbolesne i nie wymagają borowania. Przy użyciu 'wiertła laserowego' wykonujemy także wszystkie możliwe procedury w zakresie twardych tkanek zęba, zarówno przecinanie zdrowego szkliwa, aby dostać się do ubytku, jak i opracowanie chorej zębiny, bez konieczności znieczulania pacjenta. Przeprowadzamy również zabiegi bardzo zainfekowanych kanałów zębowych ze współistniejącym zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych, ziarniniaków lub torbieli, czyli w przypadkach, w których dotychczas często rozpatrywano resekcję, usunięcie zęba czy implantację. Teraz dzięki zastosowaniu lasera lasera Nd:YAG możemy uratować nawet nie rokujące przypadki - mówi chirurg stomatolog Beata Soś Sidor.


Kolejnym zastosowaniem lasera Er:YAG, jak i Nd:YAG jest chirurgia stomatologiczna. Dzięki naszej platformie laserowej możliwe jest sterylne cięcie tkanek z jak najsłabszym krwawieniem i bardzo szybkim gojeniem. Teraz podcięcie wędzidełek, usunięcie zmian na błonach śluzowych, resekcje, podcięcie dziąsła celem wydłużenia zbyt krótkich zębów, odsłonięcie implantów, pogłębienie przedsionka jamy ustnej odbywa się bez tradycyjnego skalpela, krwi i szwów. Efektem jest brak bólu pozabiegowego z ultraszybkim gojeniem!

Wyjątkowo wysoki stopień transmisji lasera Nd:YAG przez zębinę i jego dobrej absorbcji przez bakterie ( 96% drobnoustrojów) prowadzi do redukcji bakterii do poziomu ich niewykrywalności w  bocznych kanalikach zębinowych do głębokości 2000-3000um i to bez konieczności używania żrących środków chemicznych! W porównaniu - podczas tradycyjnego chemomechanicznego opracowywania kanałów zębowych, w bocznych kanalikach istnieje redukcja drobnoustrojów do głębokości zaledwie 100 um.

Przy użyciu urządzenia możemy radzić sobie z chrapaniem i występowaniem bezdechów w czasie snu. Metoda NightLase to szybka i bezinwazyjna metoda podnosząca jakość snu pacjentów, dzięki efektywnemu zmniejszeniu występowania bezdechów śródsennych. Zabieg trwa 20 minut, nie wymaga żadnego znieczulenia, a ponad 80% pacjentów deklaruje usatysfakcjonowanie z przeprowadzonego zabiegu.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Dentysta Kielce | Implantolog Kielce | Ortodonta Kielce | Chirurg dentysta Kielce